Elliott rendszere nem bonyolult, egyszerűen és gyorsan megérthető, a problémát a legtöbbször nem is a szabályok ismeretének hiánya, hanem a stilizált alakzatok a valós piaci mozgásokkal való összevetése, azaz az alaktatok menet közbeni felismerése okozza. Sokszor kell feltételezéssel élnünk és a feltételezésre építeni a várakozásokat. Devizapiac esetében a feladatunk még nehezebb, a kereszteknél megjelenő alakzatok sokkal "szabadosabbak", mint a részvény és index piacokon előfordulók. A következőkben sok feltételezéssel élek az EUR/USD 4H chartjával kapcsolatban.
Amennyiben a tetőről impulse hullám jött lefelé, akkor az lehetett C vagy A (erről korábban írtam). Amennyiben az impulse után ZZ halad felfelé, akkor a C verzió szerint már az 5. hullám indult el és mivel ZZ volt az első hulláma, csak ED lehet az 5. hullám (lefelé egy ZZ várható, amely nem megy ki lokális aljra). Amennyiben A hullám volt, akkor a ZZ lehet a korrekció B hulláma és egy C hullám (trendmozgató alakzat) fog délre menni, a korábban írt/mondott 1,20 környékére.
EUR/USD 4H chart:
Egyelőre korrekciós alakzatnak tűnik a felfelé mozgás (utolsó szakasz), azaz nagyobb az esélye egy lefelé körnek, legalább még egy impulzus vagy ék formájában.
Nem kell megijedni attól, hogy túl sok verziót enged a rendszer. Ez egy keret, az utolsó emelkedő mozgás során érdemes short belépőt keresni, vagy az emelkedést megelőző alj kivétele alatt. A pa alapján pedig mindjárt lehet célárazni, azaz ZZ célárig, vagy a nagy C céláráráig számítani esésre. Persze ehhez még fordulatra és lokális csúcs kijelölésére szükség van, hiszen abból lehet majd célárat számolni.
és természetesen 1,2445 felett long beszállót, hisz akkor impulzus indult 1,2155-ről
ReplyDeleteígy van!
Deletevagy nem zárod a long belépőt kisebb tf-n (mert a pa megváltoztatta a trade menedzsmentedet) - az m3 belépőt fél tizenkettő környékéről, h1 támogatás mellett
DeleteBár ez híreken átívelő kereskedés lenne, ami azért rizikós, de a stop kitartana, illetve eddig kitartott
DeleteNaposon a mai gyertya adhat long jelet, bár a zárását még érdemes lehet megvárni.
ReplyDeletepl.: itt én pont kivárnék, rsi nem tetszik longra, jelenleg, naposon.
Delete1,2398 környéke nekem kritikus szint
DeleteCsökkenő trendvonal?
DeleteDoboz :D
DeleteMost vagyunk a kritikus szint környékén, a napos gyertya így biztató longra, főleg, ha holnap megerősítést kap
DeleteMi a baj az RSI-vel szépen emelkedik? áttörve az 50-et, bár ez már korábban megvolt?
ReplyDeleteUtolsó gyertya még nem zárt, annak az értékét nem veszem figyelembe, azon felül meg max 50-50 a helyezet.
Deletemárc. 8-ai gyertya után ezt nem tudom fordulós jelzésnek elfogadni
Deletenapos rsi tetők csökkenést mutatnak
DeleteNekem ugy tunik a usd huf csokkeno nagy trend emelkedo kis tredjet tori ,valoszinu nem lesz akkor korrekcio esunk tovabb ! Az emelkedo aljak emelkedo tetok megtorni latszanak
DeleteUSDHUF: zz nem ért le a minimálisan elvárható árra, ezért min. dzz-nek kell lefelé haladnia, ez pedig igen, esést jelent.
DeleteDzz lesz?Akkor meddig mehet le?
ReplyDeleteTorheti a korrekcios csatornat is?
Új low.
ReplyDeleteKorrekciós csatornának már nincs érteleme itt.
Nekem továbbra is a lefelé kör kérdés.
ReplyDeleteAz impulse, vagy korrekció? Ha ezt lehetne tudni, akkor a további mozgást meg lehetne mondani.
Mar nem a korrekcionak adod a nagyobb eselyt?
DeleteKomplex a helyzet. Abból tudjuk levezetni, h mi volt a lefelé kör.
DeleteHA impulse, akkor a lehetőségeket fent vázoltam.
Egyébként van úgy, hogy nem akarjuk pontosan mondani, hogy mi megy, hanem csak követjük a piacot. Ma végig long szignálok jöttek és működtek. Most vagyunk egy határnál, itt dőlhet el, hogy felfelé mi ment, ha ZZ, akkor lefelé megyünk tovább (ez most kisebb tf - EURUSD)
Na mostmár én is nagyobb esélyt adok új aljra Hufnál és új tetőre Eurnál.Zártam is mindent.Annyi,hogyha a Huf új aljat üt akkor az jó eséllyel elég mélyen lesz.
ReplyDeleteusdhuf, teszek ki egy elemzést, talán jobban érthető lesz
ReplyDelete