A felfelé menő kör egy ZZ volt, legalábbis annak gondolom. Ami vagy egy teljes korrekció volt (5/4) vagy annak első, azaz A hulláma. Ha a teljes korrekció volt, akkor az 5/5 hullám következik. A tetőtől való lejövetel szintén ZZ-nek néz ki, így ha 5/5-ben vagyunk az csak ED lehet., mert ez az egy olyan trendmozgató alakzat van, ami a teljes 5. hullámban állhat. Bonyolultabb a helyzet, ha a ZZ lefelé nem az 5/5, hanem annak első alhulláma, azaz 5/5/1, mert ebben az esetben LD is állhat ezen a helyen, ebben az esetben az 5. (az eddigi hullámnagyság alapján) mélyre fog menni.
Ha korrekcióban vagyunk, akkor a lefelé menő ZZ B hullám, de mivel csak F61-re ment vissza, így nem értékelem késznek, mert flat esetén (5/4) ez nekem túlságosan kevés, legalább F78-at várok el. (Megjegyzem, hogy erről csak részvénypiacokon van tapasztalatom, így nincs empirikus hátterem erre vonatkozóan devizapiacon, azaz kizárni nem tudom, de nem fogadom el a korábbi tapasztalatok alapján). Szóval ebben az esetben B még nincs készen, komplex korrekció lesz, melynek első részét láttuk, azaz a W alhullámot és hiányzik Y (esetleg, ha tovább bonyolódik Z is). Azért, hogy még jobban összezavarjalak titeket, vagy hogy segítsen (nem tudom ki milyen szinten áll, szóval ide egy dZZ ideális lenne.
A probléma megoldásában az EURUSD sem segít, mert ugyanaz a szakasz ott sem értelmezhető egyértelműen. EURUSD esetében is az esésre és az USD/HUF esetében is az esésre adnám a nagyobb esélyt, de túl nagy a két kereszt között az összefüggés, ezért ennek az esélye, még akkor is, ha korrekció van, minimális. Azaz valószínű, hogy az egyik esetben tévedek! Bár korrekciókban nem lenne meglepő egy ilyen mozgás, ami a forint váratlan változásának lenne a következménye, de erre csak matematikailag adnék esélyt, ez a nem valószínű verzió.
Azt hiszem ez az a pont, hogy sokkal jobban kell ismerni az elméletet és az alakzatok egymásra épülésének lehetőségét, mint ahogy egyszeri, kétszeri olvasás után próbálja értelmezni valaki az elméletet a piacok vonatkozásában. Semmi sem egyszerű, vagy van ingyen, a tudásért bizony meg kell szenvedni.
Mindezek ellenére remélem, azért körvonalakban érthető?
(Egyébként meg vegye ki a piac az utolsó ZZ alját (addig még lehet valami mély korrekció is a lefelé kör, mondjuk egy X a és b hulláma)
EURUSD, m3: lefelé mutat most 1,23975.
ReplyDeleteDe még célárazni sem nagyon tudom, ha esés lesz belőle (vagy fordulat), a felfelé kör előtte elérte az 1. célárat (még lehet benne egy kicsi kör felfelé és akkor lenne kész, lehetne kész felfelé egy korrekció), de arra várni, hogy legyen még egy kör, vagy nem lesz még egy kör, max elemzéshez jó, vagy ahhoz, h ha bekövetkezik ne legyen meglepetés. HA jel lenne már lőném. (Bár lehet volt és majd az északai napelemzésnél Kisbandi megmutatja, ahogy szokta :D)
Delete1,23825 leső célár
Delete1,23725 második célár
most már tudok mérni
m5 adott jelet
DeleteSzep. Ez mar lehet a fordulat v csak egy kis kor le az eur/usd-n?
ReplyDeleteHa elemzek, sok mindent figyelek a célár vonatkozásában. Nagyon egyszerű technikák, de mégis nagyon hatásosak (fibo, doboz, trendközéppont, speciális extrapoláció - majd a tréningen, ha eljutok odáig, megmutatom az összeset és a használatukat), ezekből cluserek jöhetnek létre, azaz olyan helyek, ahová sok mérés mutat. Ezeknél az árfolyamok elég jellegzetesen viselkednek, mert ezek a zónák erős ellenállásként, támaszként működnek. Itt is ez történt. Ezen felül az RSI értéke (akkor, amikor mondtam), még nem volt meggyőző. 1,234 környékén érdemes figyelni, a lefelé körben van odamutató clusterem, de jól láthatóan egy támasz zóna is. Devizában a 4. hullám jellegzetesen meg is érkezik erre a szintre. HA átviszi, vagy a tegnapi/ma hajnali tetőt, onnan jó néhány verziót ki fogunk tudni zárni.
DeleteHejj, mióta van neked clustered? :)
Delete