Aki nem ismeri az elméletet, az inkább ne olvassa el a következő sorokat.
A richter ma hatalmasat ment, a pa alapján arra gondolok, hogy egy ED verzió fut. A különböző chartok kicsit eltérő képet adnak, illetve két verzió (+1 permutáció) szerinti mozgást vizionálok előre, majd az idő eldönti, hogy melyik az esélyesebb. Az egyik verzió szerint A/5/ED/a-b-c|-a-b-c|-a-b-y-x-a-b-w szerkezetből indult ma fel az emelkedés. Az indikátor képek erőteljes túladottságot jeleznek, a fenntartható bear zónába zuhant a legtöbb tf-n a piac (napos alatt az összes), innen indult a vételi erő, amit megelőzhetett egy long kapituláció. A gyors felmenetel minden bizonnyal egy SQ volt, óráson kétszer is rsi 100-ig jutott az indikátor (investing alapján - CET 21:24 a valóságban nem jutott olyan magasra), ami azt jelzi, hogy teljes mértékben elfogytak az eladók. A belső szerkezet alapján a fent leírt szerkezetet tartom elsődlegesnek, ugyanakkor nem tudom kizárni, hogy A/5 vagy ennek alternatívája A/3/5 készült el.
Az első verzió a belső szerkezet és azért szimpatikus, mert a piaci szereplőknek legalább egyszer nagyon fájhat, továbbá megjött az igen sorom, a célár (4480) a dZZ dobozom alját jelentette az első verzióban, illetve nagyobb tf dobozok és fibók mutattak ide. A célár cluster, az erővonalak itt sokasodtak, igaz a különböző tf-k esetében, a dZZ második ZZ-jének doboza feletti tf-k, célárainak szórástávolsága nem volt ennyire egyértelmű, de hát ezért szeretem a dobozokat és a multitimeframe elemzési rendszert.
Az elmélet ismertében le tudjátok vonni a következtetést, hogy melyik esetben mi következik. Amire nagyon fogok figyelni az az, hogy naposon legyen egy H-HL-HH triumvirátus és minimum a bear ellenállás zónáján támaszkodjon meg a piac. Amíg ez nem történik meg addig bear a piac. Nyilván a verziók közötti döntést a piac hozza meg, figyelni kell a pa-ra és jó pár nap szükség lehet a válaszra. Két dolgot fogok figyelni a felfelé körben - a korábban említettek mellett - a doboz által adott célárat, zónát, hogy ott mit csinál a piac, a másik a báziscsatorna kialakulására, megtörténik-e.
A mai mozgás alapján nem tartom kizártnak, hogy bármelyik verzió esetében felfüggesztik a papírt vagy napi limittel fog mozogni, egyszer, de talán a kétszeri esetet sem lehet kizárni!
Jó kereskedést mindenkinek! Nyilvánosan a Richtert egy időre hanyagolom.
Gratulálok! Elképesztően tisztán láttad a Richter mozgását!
ReplyDeleteMeddig érdemes tartani?
Érvényes még ez a chart?
https://4.bp.blogspot.com/-ZVN3PzCyGZw/WzZLtXu8zDI/AAAAAAAAQJA/vhzElDVr0wgjxjoNEoUr9c5T_tVkihFcwCLcBGAs/s1600/RICHTER%2BNAPI%2B06%2B29.jpg
Ez a verzió megbukott. Írtam korábban, pf topic és ide is.
DeleteAz ed verzió él, vagy most van vége az esésnek és egy nagyobb felkör jön.
Tegnap előtt éjszaka Kisbandinak rajzolt ábrám,még a két fekete gyertya előtt rajzoltam, 4480 célárral kalkulálva:
Richter chart
Veszélyesnek érzem tartani (még), stopot be kell húzni.
DeleteKorrekcióra számítasz és utána felfelé 5700-5800?
ReplyDeleteAz ending diagonált elmondanád számokkal?
4480 VAGY 4000-4200
Delete5250-5350, de kevés az adat, még, ha nem, akkor 6100+
5000-5050 is esélyes, bár nekem túl rövid
DeleteKöszönöm! Követlek a továbbiakban is!
Deleteeurusd: éjszaka jött csak a lassulás H4-n, lehet ebből 328+ lesz, ebben az esetben az alsó zóna is inkább feljebb csúszik, majd a tető után számolható, hogy mennyivel
ReplyDeleteVarga bemondta amit eddig nem ...
ReplyDeleteGondolom ,h az usd huf also célára is feljebb csúszik
ReplyDeleteUSD/HUF: akár kész is lehet a felfelé, h4-n késznek tűnik a c of B.
ReplyDeleteertem akkor az alsó doboz marad..
ReplyDelete