A keresztben a jelölt zóna elérésére számítok, ugyanakkor az elképzelésben benne van, hogy ezt elég mély korrekció után téri el (1,1398-1,1395).
Hírek/News
Friday, 14 July 2017
Wednesday, 12 July 2017
USD/HUF - mikor kell megvenni?
Többen kerestek meg, illetve a blogon is felmerül a kérdés, hogy elérte-e már az alját az árfolyam, mikor érdemes venni? Leírom, hogy a jelenlegi helyzetben miért érzem problémásnak a kereskedést, főleg cash vásárlást (napos, vagy magasabb tf alapon).
A következő hetekben (1-2 hónapban) egy három fázisra osztható mozgásra van a legnagyobb esély, egy széles sávban, mely a következők szerint alakulhat:
1) szakasz
Az alj elérését követően hirtelen felfelé mozgás fog bekövetkezni, mely után egy alacsony korrekciós szint a legreálisabb várakozás, majd egy lassú, ékszerű emelkedés.
2) szakasz
A második szakaszra vonatkozóan több kimenet lehet. Egy lassú oldalazásból egy nagyon gyors lefordulás, vagy önmagában egy nagyon gyors esés (long kirázás), új low.
3) szakasz
Egy erős felfelé kör, mely az első két szakaszban kialakított sávot felfelé törheti is, gyorsabb felfelé mozgással, vagy egy lassú ékszerű alakzat a sáv tetejére.
Ahhoz, hogy egy eső trendben sikeres longot érjünk el a második szignál meglövése lehet csak a rentábilis, ennek pedig nagyjából a feltétele, hogy az árfolyam kialakítson egy magasabb aljat. A gyors mozgás következtében a low már nagyon messze lesz, a várható érték a lassú, ékszerű felmenetel miatt (is) pedig alacsony, az rr arány rossz lesz. A stopot a magasabb aljra húzva, olyan későn lehet csak lövést eszközölni, ahol az rr megint csak igen rossz lesz. A kiszállással ugyancsak akadhat probléma, mivel egy lassú altató mozgás után, hirtelen gyors esés következik be és akkor még nem beszéltünk a tranzakció költségével. Nyilván kereskedési platformon célárazással és limit megbízással lehet operálni, de mindenképpen napos tf alatti szignál segítségével.
USD/HUF - aktualizálás
A kereszt mozgása a hónap óta jelzett metódusban történik, éppen ezért nagyon sok újat nem lehet írni róla, inkább csak kisebb tf-n pontosítani, követni, összevetni a várakozásokkal. A tegnapi napon újabb mélypontot ütött a kereszt, elérve a 4H alapján korábbiakban számolt célszintet, illetve megközelítve, a sokkal erősebb 1D charton kalkulált értéket (267). Tekintettel arra, hogy nem pontos értékek jelzésére, inkább csak zónák megfogalmazása a cél, ilyen tekintetben azt kell mondani, hogy a kereszt a várt zónába érkezett, érdemes fordulós jeleket keresni, mert a heti/napi eső trend korrekcióra válthat. Fordulós jelzést még H1 tf-n sem látok, ugyanakkor ez az első tf felülről haladva, ahol kialakulhat egy fordulós setup.
USD/HUF napos chart:
USD/HUF havi chart:
Hetes tf-n az elképzelés a továbbiakra nem változott, amennyiben a piacnak sikerül elindítani egy korrekciót, akkor hetekre a jelzett sávban mozoghat a piac.
Tuesday, 11 July 2017
OTP
A baloldali sávban látható egy kétéves várakozás az OTP árfolyamának alakulására. Nem írok most mélyebb elemzést, ugyanakkor jelezném, ha a havi charton kiviszi a magasabban lévő célzónát (azaz sikeresen fölé zár), akkor esélyes, hogy a papír még egy szintet lép, azaz a mindenkori high elérése lesz a következő célja.
Sunday, 9 July 2017
EUR/USD - nagy kép
Bár az EURUSD mozgásáról régóta él egy elképzelés bennem, a nagyközönség számára eddig nem fogalmaztam meg világosan, hogy mi a várakozásom a világ talán legnagyobb forgalmú devizapárja esetében. Az elmúlt hetekben a keresztre vonatkozó - extrémebb - céláram esetében is erre a mozgásra gondoltam, melynek a teteje, akár 1,2 környékén is lehet, bár ez nem elvárás és inkább az 1,17 környéke (figyelem havi chart!) a reálisabb várakozás, melyet természetesen kisebb tf alapján pontosítani is lehet. Az ábrán egy csekély méretű korrekció elindulását jeleztem, de ahogy a devizáknál megtanultam itt legalább akkora esélye van egy mély korrekciónak, mely akár 1,10+ magasságába is visszahozhatja az árfolyamot a nyár végére, az ősz elejére.
EURUSD havi chart:
Korábban sokan háromszöget láttak a keresztben, mellyel már akkor sem értettem egyet. Most, hogy eltávolodtunk az alakzattól egyértelműen látszik, hogy nem volt háromszög, de azok számára, akik voltak a tréningen iskolapélda lehet, hogy mennyire igaz az ott felvetett szabályrendszer.
1) a hsz hibásan van megrajzolva (nagyon sokan elkövetik ezt a hibát)
2) kitörési pont szemmel is láthatóan rossz helyen van
3) ugyan úgy zajlott le a letörés - visszateszt - kirázás verzió, mint ahogy egy másik példában mutattam a tréningen
EURUSD heti chart:
Megjegyzés: A berajzolt alternatív hsz esetében nincs meg a "right look", ennek ellenére a letörés szinte tökéletes helyen található, kereskedési szempontból pedig jó trade is lett volna, annak, aki megjátssza.
Friday, 7 July 2017
USD/HUF
A chartba belerajzoltam, hogy gondolom a keresztben a továbbiakat. Havi chart, 1-3 hónapig is eltarthat a sávozás (a letörés nem ott valósul meg, ahol a chart mutatja, csak a szintek és a sáv érdekes). A c hullám mehet magasabbra is (285), a b mehet lejjebb is (264), mint a berajzolt sáv.
USD/HUF havi chart:
Labels:
USD/HUF
Brókertrükk ?
Egy hosszabb telefonos vita óta (összevesztünk azon, hogy ki mit lát a charton és nem értettük a másik véleményét) már egy ideje figyelem az FXCM trükközését (?) a chartokkal. Egy átlagos kereskedő számára talán fel sem tűnő dologról van szó, ami azonban a kereskedésben és elemzésben okozott már számomra problémát. Anno az FXCM ügynöke volt a Random Capital (white label ügynök), aki az FXCM chartokat használt a saját rendszerében, de az USA botrány után jelenleg már tudomásom szerint nincs olyan szolgáltató Magyarországon, aki az említett vállalkozással lenne kapcsolatban. Mindazonáltal érdemes figyelni más Market Maker szolgáltatónál is feltűnik-e a jelenség.
Miről van szó?
Egy egyszerű - feltehetően szerveridő - beállítási problémáról (ezzel lehetne takarózni, de 3 év alatt nem sikerül kijavítani, az évi 2 óraátállítást is figyelembe véve?), melynek eredményeként a gyertyaalakzatok az FXCM chartokon (nem mindegyiken, az USD alapú chart korábban rendben volt, de az app és a számítógépes rendszerek között is találtam eltérést) nem a valóságnak megfelelően jelennek meg.
Mit értek ez alatt?
A devizapiacok a nap 24 órájában vannak nyitva, vasárnap estétől (magyar idő szerint 23 h) péntek estig. A trükközés (?) lényege, hogy a szerveridő beállítása miatt az induló gyertya 23:00-kor elkezdődik, de a napos gyertyát következő nap 1:00-kor lezárja a rendszer, majd újat kezd, így egy hét 8 napos gyertyából áll. A gyertyatorzulás, a piaci időtől eltérő lezárás más időperiódusnál is látható (4H látványos, mint majd mutatom pár sorral lejjebb). Alapvetően sokan legyinthetnek rá, ugyanakkor aki a chart és gyertyajelzések alapján kereskedik oda is fordulós alakzatot lát, ahol a valóságban nincs (a piaci szereplők valós chartokat néznek, máshogy döntenek), vagy épp nem veszi észre ott ahol van. Nem tudom megmondani, hogy ez a fajta tükrözés milyen jogi kategóriába esik, illetve esik-e, de véleményem szerint a tisztességtelen piaci magatartás/ piacbefolyásolás kategóriába ütköző cselekedetet takarhat, vagy tévedek? Nyugodtan írjátok meg, ha rosszul látok valamit ebben a helyzetben!
Mutatok két 4H USD/HUF chartot, ahol jelöltem is egy-két érdekes helyzetet. Ne felejtsük el, hogy az indikátorok jelentős része is torzulhat. (Nyilván az is megér egy vitát, hogy miért különböznek a chartok értékei, de vegyük figyelembe, hogy nincs egységes devizapiac.)
Subscribe to:
Posts (Atom)