A havi charton semmi meglepő nincs a jelenlegi állapottal kapcsolatban. Hozza az elvárásokat, amit a hónap elején leírtam. Ehhez kapcsolódóan nem tudok újat mondani, a két verziót figyelek, amit feltettem.
OTP havi chart:
Heti szinten az OTP-t jól láthatóan a bull ellenállás zónája fogta, nagyjából fibo 50-es szint. Ahonnan fordulni látszik, de ezt biztosan csak a jövő héten jelenthetjük majd ki. (utolsó gyertya nem végleges). A fraktáloknál felmerült rész továbbra is kérdéses.
OTP heti chart:
Naposon a kép érdekesebb. Az eddig lezajlott korrekció, tulajdonképpen elég lenne mélységét tekintve 4. hullámnak, már amennyiben az, mert ebben továbbra sem vagyok biztos, hogy megnyúlt 5. hullám mellett a harmadik hullám vége nem korábban volt. A felfelé menő csatornát törte, de a távoli csatorna fedő megtartotta ma. Pont ott ahol a csatorna közép is található.
RSI-n a bear ellenállás zónájáig esett, RSI miatt inkább a mostani lefelé kört tartanám negyedik hullámnak, flat vagy háromszög felállásban. Sajnos kisebb tf-n nem tudom egyenlőre megmondani, hogy milyen alakzat lesz, lehet LD, vagy valami kombináció, például dZZ. Ha megnyúlt 5. hullámmal van dolgunk, akkor 4200-ig simán eshet pár nap leforgása alatt.
OTP napi chart:
OTP napi chart:
Üdv !
ReplyDeleteMég sosem írtam ide, most megpróbálom :-)
Az OTP 2011-es chartjával való összehasonlításához szeretnék hozzáfűzni 1-2 dolgot, amely szerintem lényeges különbséget láttat a 2011-es állapottal szemben :
1.2011-ben USA már rég kitört, mi csak 4 hónapos késéssel követtük (2010.12<->2011.04)
2.Most az OTP már 3 hónapja felülteljesíti a BUX-ot (túl a 2012.01 csúcson,BUX még sehol).
2011-ben egy nappal sem sikerült felülteljesíteni.
3.2011-es kitörésben RSI napos divergencia (2010.10 RSI > 2011.04 RSI).
Most viszont RSI naposon csinált egy több mint 2 éves csúcsot.
4. 2011 nyarán hiába csinált a Forint éves csúcsot, az OTP képtelen volt emelkedni.
Most viszont hiába esik a Forint,az OTP emelkedik.
Lehet,esetleg most másképp alakul a folytatás, mint 2011-ben történt?