Hírek/News

Economic Calendar >> Add to your site

Sunday, 15 July 2012

Elliott hullámelmélete

A kezdők első körben a Szent Grált látják az Elliotti elmélettel való találkozáskor, sokaknál hamarosan bekövetkezik az első nagy csalódás és már tovább is lépnek. Nehezen értik meg, hogy teljesen más gondolkodást igényel, mint amit az iskolában beléjük vertek, vagy ami sikeres volt eddigi életükben.
Aki mélyebben elmerül benne látja annak komplexitását és azt, hogy bár első olvasatra nagyon egyszerűnek tűnik a három alapszabály, hamar rájön, hogy önmagában  ez nagyon kevés. Sokat segít az a közel 100 vezérlőelv, aminek segítségével pontosítani lehet a piac várható mozgását. A valódi tudás megszerzése sok tanulással, kudarcon való átlépéssel és újra felállással jár. Aki elindult ezen az úton, annak nagyon fájdalmas az, amit sokszor lehet tapasztalni az elmélettel kapcsolatban, azt a féltudást, ami az egész hitelét rontja. Véletlenül akadtam rá a cikkre, de felteszem a linket, főleg azoknak, akik olvasták Elliottot, Prechtert, vagy éppen Cimballit az elméletről, akik eddig nem jutottak hozzá azoknak ajánlom Prechter könyvét, ami ingyenesen hozzáférhető angolul, vagy Cimballi magyar nyelvű füzetét a témában. Szomorú vagyok, hogy ilyen szintű tudást ad egy "szakmai" oldal....


Javaslom, hogy legalább ezen az oldalon a megjegyzésekbe pontosítsuk a cikkben leírtakat...

6 comments:

  1. üdc AD

    SZvsz. valószínűnek tartom, hogy aki ezt az oldalt olvassa és foglalkozik elliotti elmélettel akár tanfolyamon vagy ön szorgalomból tett rá szert ezekig a szintekig nagyon nagy valószínűséggel el jutott, de a piacok mostani állása ebbe a kontexusba nem igen illeszthető.
    Megjegyzem elliotti elemzéssel foglalkozók nagyon nagy % valamilyen szintű esést vár szinte bull verziót nem is látni, talán cimbi diagonálja. Na meg persze Caldaro akkor elemzésed alapján neki lesz igaza mert ő soha nem is említette a medvét töretlen emelkedést jósolt elliott alapján.

    ReplyDelete
  2. Különben caldarónál a 2009-töl tartó emelkedés nagy hullámai teli vannak átfedésekkel ami miatt sántít egy kissé.

    ReplyDelete
  3. Szia!

    Őt nem ismerem, linket tudsz adni?

    Maga Elliott is 2000 utánra tette a ciklus szintű 5. hullám befejezését. Az azóta eltelt időben szerintem többnyire korrekciós jegyeket mutatott a piac, ezért én a korrekció mellett vagyok, nem gondolom, hogy most impulse emelkedésben lennénk.

    Én is esést várok, annak kell jönnie, csak ciklus szintjént 1-2 éves tévedés még simán benne van, ezért írom, hogy elliottos elemzőknek ez a legnagyobb hibája, hogy korábbra várják az eseményeket, az első lehetőségnél áltállnak a bear verzióra és jobban támogatják, mint bármi mást.

    ReplyDelete
  4. üdv AD
    http://caldaro.wordpress.com/

    Amint látod az öreg optimista caldaro is számol egy estleges C hullámmal néha olvasni szoktam de ez igen ritka nála teljesen fordítottja Dennek.

    Amit már meg akartam írni és ne hogy sértődés essék, elliott elméletét ha jók az elemzések a kereskedők zöme közép és hosszú távú kereskedésre szeretné használni, szerintem ha most sem áll össze a kép óriási ki ábrándulást fog okozni hiszen a tavalyi 10000 pontos esésből sem mutatott semmit, még TA alapon legalább a 20000 pont le törése 15000-re mutatott legalább a fele profit meg lett, a jan emelkedést elliott esésnek vélte mikor TA alapon 16500 áttörése 20000 környékére mutatott. úgy sokan úgy fognak rá tekinteni mint napi filléres kereskedési lehetőség ami még komoly kockázatokat is hordoz. Mégegyszer elnézést a kemény meg nyilvánulásért.

    ReplyDelete