Hírek/News

Economic Calendar >> Add to your site

Wednesday, 10 April 2013

Setup

Volt ma egy kérdés a blogon, de inkább egy rövid bejegyzést írok róla.

Alapvetően Cimballi vonal híve vagyok, az ő kereskedési rendszerét tanulmányozom, illetve teszek arra kísérletet  hogy elsajátítsam, pontosabban arra az alapra, elvrendszerre sajátot építsek. Cimballi filózófiája röviden úgy néz ki, hogy kontextus-setup-trigger az én olvasatomban.

Elliotti összefüggések adják a kontextust, a várakozást a piac mozgásra vonatkozóan, illetve határoznak meg a kockázatkezelés területén változókat (pl.: stop, poziméret, poziciómanagement stb.) Nem lép pozícióba, csak figyeli a piacot, egy képet fest magának róla. Sokan, akik olvasnak elliottos elemzéseket itt követik el a hibát, hogy egy várakozás alapján lépnek pozícióba, egyébként szerintem innen származik az elmélet rengeteg érzelmileg túlfűtött ellenzője, vagyonokat dobnak vagy dobtak el, mert nem lépnek tovább, nem mélyítik el a tudást, csak a felszínt látják.
Én is szenvedtem ettől, az elemzés, várakozás alapján léptem pozícióba, tudom amikor kiegyensúlyozott a tréder/elemző bizony 80-90%-os találati arány is el lehet érni, majd megjön a "big-face" vagy egy pillanatnyi kiegyensúlyozatlanság és pillanatok alatt el lehet dobni az egész nyereséget, higgyetek nekem tapasztalatból beszélek! Mindez azért, mert kimarad a következő két, de annál fontosabb lépés a setup és a trigger.

A setup gyertyák azok az alakzatok, amik vagy fordulóra, vagy a trend további folytatására utalnak. Kár lenne erről írni, mert ezt mindenkinek saját magának kell megtalálnia, a saját számára legmegfelelőbbeket, rengeteg van, tele van velük a net.  Azért, hogy egyet említsek példaként mondom a Lindahl vételi - eladási jelzés tipikusan ilyen, igaz elég bonyolult. A trigger pedig az az utolsó gyertya jelzés, amire a sell vagy buy gombot megnyomja az ember.

2 comments: