Tegnap az index a következő címmel jelentetett meg cikket (link a névben):
Valóban? A tömegek nyilván elhiszik, hogy egy csúnya görög politikus miatt esik a forint az euróval és a svájci frankkal szemben, de teszek egy hasonlóan komoly kijelentést: A görög politikust, Tomasz Robopulosz-t személyesen ismerem, sőt én bíztam meg, azzal hogy jelentse be, nem szavazza meg a megszorításokat. De nem probléma, mert beszéltem a többiekkel is és én most úgy látom, hogy jövő héten a görög parlament megszavazza, kár izgulni...
Most nyilván torzítok és kifacsarom a tényeket a saját érdekeim szerint, de mindez annak szól, hogy jobban felhívjam a figyelmet a véleményre, amit megfogalmazok.
Aki régóta olvassa a blogot az már tudja a válaszom a kérdésre, az újonnan érkezők kedvéért teszem fel a mai bejegyzést, ezzel a kapcsolatban. Korábban, mint minden kezdő kereskedő én is kiemelt figyelmet fordítottam a hírekre, fejből tudtam melyik nap, milyen új adat érkezik, próbáltam a hírekre kereskedni és természetesen sikerült bukni...
Elliott elméletébe történő belemélyedés folyamán, azonban mást tapasztaltam, egyre kevesebb hírt olvastam (jelenleg szinte semmit) és az előrejelzések kezdtek pontosabbá válni. Rájöttem a híreknek általában nincs piac mozgató hatása, azért írom, hogy általában, mert van egy-két olyan Elliott-os szerkezet, ami esetében a hír egyfajta katalizátorként mozgatja meg a piacot, indítja meg az "égést". Mindenki sokkal jobban jár, ha úgy kezeli, hogy a hír nem mozgatja a piacokat. Szóval az alapvető tézisem ezzel kapcsolatban:
A hírek képesek megmozgatni a piacot, de ennek hatása napon túl már csak ritka esetben látszik a grafikonokon! A piac hamarosan visszaáll a korábbi útra (hullámra), ilyenkor jó beszállási pontot lehet találni. A hírkereskedelem a kezdők vesszőfutása.
Nézzük meg mire gondolok pontosabban:
2011 május 29-ei CHF/HUF chartom, ahol a negyedik hullám várható célzónáját jeleztem előre:
Néhány nappal később az index elérte a zóna szintjét, június 1-ei ábra:
A negyedik hullám kiteljesedése után jeleztem, hogy ismét északnak várom a piacot, június 16-ai ábra:
A június 24-ei pénteki adatokat is tartalmazó chart:
üdv AD
ReplyDeleteElőször is ehhez gratulálok, ha minden igaz akkor egy A hullám jön lefele? meddig. Ez akkor lehet rossz üzenet lenne a Buxnak shortos szempontból mert talán az Otp erősödéséhez vezetne? Minden esetre én is 20700-ig várom a Buxot ezen belül Mol 18000 Inával kapcsolatos gondok miatt, OTP-ét 5250 a ricsi pedig 32000-ig, ha ez így lesz akkor már 20000 alatti buxról beszélünk.
TWER
Szia Twer!
ReplyDeleteKöszi! Igen, a jöhet majd lefelé.
Én személy szerint azt gondolom, hogy nem megyünk le annyira, korábban lesz egy fordulat. Egyenlőre nem akarok többet írni, mert szeretném a hétvégén minden oldalról átnézni.
Ad
üdv charlie
ReplyDeleteJó lenne ha 2007-től raknád be a nagy képet a kínaiakról, mert szvsz. pontosabb irányt mutatna, nem néztem utána emlékezetből úgy rémlik mintha már 2008 nov. lettek volna a mélyponton amit europa, amcsik csak 2009 márc értek el. Persze ez még hogy fordultak nem jelenti azt hogy nem lesz további lejt menet.
TWER
szia IC...azt mondod ""kicsit elszaporodtak a prognozisok""..hol??..a vilagban vagy itt a blogon?...tobb szem tobbet lat,nem?..es semmilyen prognozis nem jelent kereskedesre felhivast...szivesen latunk Toled is ""prognozist"" csak hajra:)..charlie..
ReplyDeleteüdv
ReplyDeleteMegjegyzés ezek után ne hogy a kínai indexet követjük. Bár a Ricsi már évek óta azt követi 2009.ben elég sokat kereskedtem vele és a kínai indexet figyeltem amikor emelkedett mindig bele vettem és a Ricsi is 1-2 nap után szépen emelkedésnek indult.
TWER